WordPress

WordPress Sitenize İçerik Tablosu Ekleme

Easy-Table-of-Contents-Plugin

İçerik Tablosunu henüz tanıyor muydunuz? İçindekiler Tablosunu veya  genellikle bir makaledeki bir altyazı listesi veya bir listesini içeren bir içerik tablosu olarak adlandırılır. Genellikle bir makalenin başında yerleştirilir. Amacı nedir? Okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşabilmelerini kolaylaştırmak.

Ah evet, ziyaretçileri kolaylaştırmanın yanı sıra, ToC bir web sitesinin SEO değerini de etkiler. FY, arkadaşlar, Google, TOP’u içeren bir makalenin SERP’te dizine eklenmesi durumunda bağlantı vermek için bir Jump ekleyecektir . Bunun gibi örnek olarak.

Böylece bağlantı tıklandığında, ziyaretçi hemen hedef altyazısına götürülecektir.

Havalı değil mi? 🙂

Blogda bir İçerik Tablosu Nasıl Kurulur

WordPress kullanıcıları için müteşekkiriz, artık WordPress makalelerine içerik tablosunu entegre etmemizi kolaylaştıracak bir eklenti var. Bu yüzden, Easy Table of Content Eklentisi kurun ve etkinleştirin .

 Easy Table of Content Eklentisi

Easy Table of Content Eklentisi

Eklenti, başlık etiketlerine sahip makalelerde otomatik olarak içerik tablosu oluşturur. Örnekler H1, H2, H3, H4, vb. Aksi halde, makalenizin içerisinde görünmesini beklemeyin.

Ayrıca menü içinde tablo görünümünü, renk, konum ve boyutunu ayarlayabilirsiniz Ayarlar »  Table of Contents . İyi şanslar ve umarım faydalı olmuştur.

Yazar Hakkında

Beytullah Toprak

Genç girişimci olarak web sitemde siz değerli okuyucularımıza elimden geldiğince bilgi aktarmak hem öğrenmek , hem sizlere öğretmek amaçlamaktayız.

Yorum Yap