Seo

SEO Eğitimi – Tasarım Ve Düzen

SEO Eğitimi - Tasarım Ve Düzen

Web sitesi tasarımı ve düzeni siteniz hakkında ilk izlenimi verir. Site ziyaretçileri sadece tek bir tıklamayla istediğine ulaşmak ister.

Arama motorları çok akıllı ama sonuçta, ilgi alanlarını okuyabilen, insan ve yazılım değil. Sitenizi çok karmaşık hale getirirseniz, arama motoru sitenizin içeriğini doğru şekilde ayrıştıramaz ve son olarak dizin oluşturma işlemi verimli olmaz ve bu da düşük bir sıralamaya neden olur. Önemli bir şekilde ziyaretçi kaybına neden olabilir.

Gerçek sayfa içeriği % 10’luk bir anahtar kelime yoğunluğuna sahip olmalı ve yaklaşık 200 kelime ağırlığında olmalıdır – ancak SEO uzmanları bu konuda da çok sayıda görüş var. Bazıları, anahtar kelime yoğunluğunun % 5 ve bazılarının % 20 olması gerektiğini söylüyor. Yeterince iyi olan % 10 ile gidebilirsiniz.

İşte bir web sayfası tasarlarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kural:

  • Mümkünse reklam olmamalıdır. Çünkü reklamların çoğu, kullanılması tavsiye edilmeyen Java-Script kullanıyor ve reklam ekliyecekseniz ise uygun  yerlere yerleştirmeniz gerekir.
  • Sayfa konusuna tam olarak uymayan hiçbir şey koymayın.
  • Gereksiz dizin yok olmasın. Dosyalarınızı kök dizinine mümkün olduğunca yakın tutun.
  • Kesinlikle gerekli olmadıkça süslü şeyler (Flash, Splash, Hareketli Gif’ler, Rollovers vb.) olmasın sadelik asaletin ve düzenin adıdır.

Yazar Hakkında

Beytullah Toprak

Genç girişimci olarak web sitemde siz değerli okuyucularımıza elimden geldiğince bilgi aktarmak hem öğrenmek , hem sizlere öğretmek amaçlamaktayız.

Yorum Yap