Seo

SEO Eğitimi – Özgün İçerik Oluşturma

SEO Eğitimi - Özgün İçerik Oluşturma

İçerik temel olarak sitede gördüklerinizi içerir: metin, grafikler ve hatta diğer web sitelerine bağlantılar. Bu yüzden özgün içerik web sitenizin büyük bir kısmını kapsar. Aşırı grafik kullanmamalısınız, çünkü bunlar Arama Motoru Dostu değil, ağır grafikler normalde kullanıcıları indirirken özellikle yavaş yüklenmesine neden oluyor.

Web sitenizin arama motorunun dostu hale getirme konusunda binlerce makale, kitap ve video mevcuttur, ancak sonuçta kurallardan biri kuralların üstünde durmaktadır: Eşsiz, yüksek kaliteli, basit içerik kraldır.

İçeriğinizin kalitesi ne kadar yüksek olursa, elde ettiğiniz sıralama da o kadar yüksek olur, elde ettiğiniz trafik artar ve web sitenizin popülerliği artar. Arama motorları, dizinlerinde ve arama sonuçlarında kaliteli siteleri tercih eder.

Web sitenize ziyaretçi çekmek için alakalı, taze ve zamanında içerik çok önemlidir. Hem arama motorlarından trafik çekmenize hem de ziyaretçi sadakati oluşturmanıza yardımcı olur.

Eşsiz, Yüksek Kaliteli Özgün İçerik

İnsanlar bilgi almak için bir web sitesini ziyaret ettiğinde, bir konudaki benzersiz dönüşünü isterler.  Ziyaretçiler benzersiz, yüksek kaliteli site içeriği istiyor. Yalnızca ana sayfa içeriğiniz değil, tüm bağlantılı sayfaların kullanışlı ve kolay anlaşılır içeriğe sahip olması gerekir.

Günümüzde, arama motorları çok akıllı hale geldi ve tam dil bilgisi ve tam ifadeyi anlayabiliyorlar. Dolayısıyla bir sayfayı diğerine göre sıralarken, bir sayfada bulunan içerik önemlidir.

Kopyalanan, sendikalı veya ücretsiz içeriği olan sitelere arama motorları tarafından kırmızı bayraklar verilir.

SEO İçerikli Özgün Yazımı (Kopyalama Yazımı)

SEO içerikli özgün yazı, web sitenizin asıl içeriğini oluşturan anahtar kelimeleri ve bilgilendirici ifadeleri entegre etme sürecini içerir.

Web sayfanızın içeriğini yazarken, aşağıdaki ipuçlarını diğerlerinden daha iyi tutmanıza yardımcı olabilir.

  • İçerik, belirtilen hedef kitleye yönlendirilmelidir.
  • Anahtar kelime yoğunluğu kesinlikle arama motoru kurallarına göre yapılmalı.
  • Başlıklar her zaman dikkat çekici olmalı, ziyaretçilerinizi okumaya zorlamalı ve web sitenizde neler sunduğunuzu bilmek istemelidir.
  • Kafa karıştırıcı, belirsiz ve karmaşık bir dil kullanmayın. İçeriğinizi daha anlaşılır hale getirmek için küçük ifadeler kullanın.

Büyük İçeriğe Sahip Olmanın Diğer Avantajları

Düşünmeniz gereken sadece SEO değil. Sitenizi popüler hale getirmek için birçok faktör katkıda bulunur.

  • Siteniz gerçekten benzersizse, insanlar onu arkadaşlarına önermek ister.
  • Diğer web yöneticileri, sitenizde sitelerinde bir bağlantı oluşturmayı sever.
  • Site ziyaretçileriniz sitenize güvenmeye başlar ve bir sonraki içerik güncellemesini dört gözle bekler ve tekrar tekrar gelmeye devam eder.
  • Her makalede en az 300 kelime sayısı ve üzeri yazmaya dikkat edin.

Sonuç

Benzersiz, yüksek kaliteli içerik oluşturmak, güncellemek ve tanıtmak zordur ve zaman alıcıdır. Ama sonunda, SEO’nun altın kuralı, İçerik’in Kral olmasıdır . Bir arama motoru nedeniyle değil, ancak sitenizi ziyaret edenler içindir. İnsanlar tarafından okunan bir sayfa, botlar tarafından okunan bir sayfadan daha iyidir.

Yani, içeriğinizi ciddi bir düşünceden sonra yazın. Başlığınızı, anahtar kelimelerinizi, bağlantı metninizi, meta etiketlerinizi güncel, benzersiz ve ilgi çekici tutun.

Yazar Hakkında

Beytullah Toprak

Genç girişimci olarak web sitemde siz değerli okuyucularımıza elimden geldiğince bilgi aktarmak hem öğrenmek , hem sizlere öğretmek amaçlamaktayız.

Yorum Yap