İpuçları Webmaster WordPress

Sosyal Medya’da Otomatik Makalelerin Paylaşımı

sosyal medya

Sosyal medya, zaman geçtikçe, ziyaretçi trafiğini arama motorlarından (Google, Bing vb.) Ayırmak için en iyi alternatiflerden biridir. Sebepsiz olarak sosyal medya, dizin arama motorlarından daha hızlı güncellenir. Google dizininin SERP’de görünmesi 1 günden fazla sürerse, sosyal medyadan farklı olarak, okuyucunun görünmesi yalnızca birkaç saniye sürer. Bu genellikle yayıncılar tarafından uzun süre beklemek zorunda kalmadan ziyaretçileri çekmek için kullanılır.

Web sitemizin içeriğini sosyal medya’da paylaşmak kesinlikle çok fayda sağlayacaktır. Ziyaretçilerin sayısının artmasına ek olarak, gelirimiz kesinlikle artacaktır. İçeriği düzenli olarak paylaşarak, web sitemiz sosyal medya kullanıcıları arasında giderek daha popüler hale gelecektir.

Ancak hepsinin arkasında, çoğu yayıncının arkadaşlarının Facebook, Twitter, Google Plus, vb. Kılavuzun amacı, sosyal medyaya makale bağlantılarını tek tek göndermektir. Tabii ki bu aslında etkili değil. Günümüzde makalemizi sosyal medyaya otomatik olarak paylaşabilmek için kullanabileceğimiz birçok araç ve araç var.

Sosyal Medyada Makaleleri Otomatik Olarak Paylaşma

jetpack

jetpack

1. Jetpack

Bir WordPress CMS kullanırsanız, bu çok işlevli bir eklenti denemeye değer. Bu özelliği kullanarak yayınlama özelliğine sahip olmak, makalenin yayınlanmasından hemen sonra, çeşitli sosyal medyaya makaleler paylaşabiliriz. Tabii ki bu özelliği kullanmadan önce, Jetpack eklentisi aracılığıyla küçük bir ortam ve sosyal medya girişi yapmamız gerekiyor.

dlvrit

dlvrit

2. Dlvr.it

Sonraki, sosyal medyaya otomatik makale paylaşım hizmetleri sunan web sitelerinden biri olan dlvr.it. Benim favorim  Dlvr.it, web sitemizden veri alarak çalışıyor, ardından verileri otomatik olarak sosyal medyaya yayınlamaya devam ediyor. Genellikle kaynakları tüketen Jetpack eklentisinin aksine, dlvr.it web sitesinin performansını zorlamaz.

buffer

buffer

3. Buffer

Neredeyse dlvr.it ile aynıdır, ayrıca otomatik makaleleri sosyal medyada paylaşmak için Buffer‘ları da kullanabilirsiniz. Ancak hesabın ücretsiz sürümü için günde sadece 10 mesaj gönderebilirsiniz.

Buffer oldukça temiz ve modern bir panoya sahiptir. İçinde ayrıca buff.ly, bit.ly ve j.mp. ile bağlantınızı da kısaltabilirsiniz. Buffer ayrıca, girişi otomatik olarak sağlayacak ve sosyal ağınıza neler gönderebileceğinizi size söyleyecek bir içerik önerme aracı da sağlar.

Dolayısıyla, makaleleri sosyal medyaya otomatik ve ücretsiz olarak paylaşmak için kullanabileceğiniz bazı araçlar. Tabii ki bu web sitemizi bir anda popüler hale getirmeyecek. Ama şimdi sosyal medyadaki makaleleri paylaşmaya başlayarak, rakiplerimizin bir adım önünde olacağız. İyi şanslar ve umarım faydalıdır.

Yazar Hakkında

Beytullah Toprak

Genç girişimci olarak web sitemde siz değerli okuyucularımıza elimden geldiğince bilgi aktarmak hem öğrenmek , hem sizlere öğretmek amaçlamaktayız.

Yorum Yap