En İyi 5 PC Android Emülatörleri

Android emülatörleri, Android uygulamalarını bilgisayarda kullanmanıza izin veren yazılımdır. Bu yazıda size PC’ler için en iyi 5 Android emülatörünü göstereceğiz.

MEmu Play

MEmu  piyasadaki en yeni Android emülatörlerinden biridir. Diğer Android Emulator’dan farklı kılan şey, AMD ve Intel yonga setlerini desteklemesi. Oyun oynamanıza ve üretken uygulamaları çok sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza izin veren nadir Android Emülatörlerinden biridir. Çeşitli Android sürümlerini destekler.

Artıları: AMD ve Intel yonga setini destekler. Bilgisayarınızdan dosya göndermenizi sağlar ve bir GPS simülatörüne sahiptir.
Eksileri: Yok

BlueStacks

BlueStacks , dünyada en çok kullanılan PC Android emülatörüdür. Bu yazılımla, Android sürümünün tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda kurulumu ve kullanımı kolay bir programdır. BlueStacks’ın bir diğer avantajı da PC masaüstünün tasarımından esinlenerek, esnek bir arayüze sahiptir. Ek olarak, Bluestacks , birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmanıza izin verir.

Artıları: Çoklu görevlere izin verir. Esnek arayüz. Stabil olarak çalışır.
Eksileri: Yok

Andy

Andy Android Emulator size gerçek bir Android akıllı telefon kullanma deneyimi sunuyor. Andy, oyunların yanı sıra tüm Android uygulamalarını sorunsuz bir şekilde kullanmanıza izin veriyor.

Artıları: Köklü uygulamaları kullanmayı dört gözle bekliyorsanız Andy’yi rootlayabilirsiniz.
Eksileri: Küçük gecikme sorunu.

KoPlayer

KoPlayer Android Emülatör özellikle oyun oynamaya odaklanıyor.  Oyunu oynarken ekranı kaydetmenize izin verir. KoPlayer geliştirmenin ilk aşamasındadır ve bu nedenle nadiren birkaç rastgele hatayla karşılaşabilirsiniz.

Artıları: Size iyi bir oyun deneyimi sağlayan tuş eşlemesine izin verir.
Eksileri: Yeni geliştirilen bir Android Emulator ve bu nedenle rastgele hatayla karşılaşabilirsiniz.

Genymotion

Genymotion Android Emulator’daki özelliklerin çoğu ücretsizdir ancak ücretli özelliklere de sahiptir. Bir Android uygulaması geliştiriyorsanız, bu en iyi arkadaşınız olabilir. Android sürümü ile çok esnektir. Uygulamanızı test etmek için Genymotion’daki çeşitli Android akıllı telefon modellerini ve Android sürümlerini deneyebilirsiniz.

Artıları: Geliştirme aşamasında çeşitli Android uygulamalarını test etmenizi sağlar.
Eksileri: Tüketici kullanımı için yapılmamıştır.

Bizim Seçimimiz:

Tüm bu Android Emülatörlerini kullandıktan sonra BlueStacks ve MEmu Play en iyi ve kararlı Android Emülatörleri olduğunu gördük. İhtiyacınıza göre yukarıda en iyi Android emülatörlerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Seçerken avantaj ve dezavantajlara dikkat edin. Ayrıca, aşağıdaki yorum bölümünde Android emülatörünü kullanma deneyiminizi paylaşabilirsiniz.