Beytullah Toprak
Google SERP'de Yayın Tarihi Nasıl Kaldırılır?

Google SERP'de Yayın Tarihi Nasıl Kaldırılır?


Makaleleriniz yayımladıktan sonra Google tarafından dizine eklendikten sonra aramalarda makalenin yayınlandığı tarihleri gösterebiliyor. Diyelim ki siz makaleyi 2016 yılında yazdınız ve aradan 2 yıl geçmiş. Kullanıcı ilgili aramayı yaptığında en güncel konulara bakacağından siteye ziyaretçi gelme olasılığı azalır.

Google Serp Örnek

Yukarıda da örnek resimde olduğu gibi arama sonuçlarında tarihi yazılı bir makale var. Bu tarihi yani Google SERP'de gönderme tarihini aşağıdaki adımları takip ederek kaldırabilirsiniz.

Google SERP'de Gönderme Tarihini Kaldırma

Google SERP'de yayınlanma tarihini ortadan kaldırmak aslında kolay. Bu yüzden burada WordPress ve Blogspot (Blogger) için 2 versiyona böleceğim.

1. WordPress

WordPress makalesi yayınlama tarihlerini kaldırmak için, yöntem oldukça kolaydır, yalnızca aşağıdaki komut dosyasını functions.php dosyasına girmeniz gerekir .

function jl_remove_post_dates() {
	add_filter('the_date', '__return_false');
	add_filter('the_time', '__return_false');
	add_filter('the_modified_date', '__return_false');
	add_filter('get_the_date', '__return_false');
	add_filter('get_the_time', '__return_false');
	add_filter('get_the_modified_date', '__return_false');
} add_action('loop_start', 'jl_remove_post_dates');

Ekledikten sonra kaydedebilirsiniz. Tüm makaleleriniz yayınlanma tarihini artık göstermeyene kadar birkaç gün / hafta bekleyin.

2. Blogspot (Blogger)

Blogspot için bu daha da kolay, sadece Yerleşim »Düzen (Layout'u) açın . Ardından, Blog Yayınları bölümünde, düzenle'yi tıklayın.

google serp blogger

Bundan sonra, tarih bölümünü kontrol edin.

google serp blogger

Eğer checkbox tikli ise tiki kaldırın ve Kaydedin. Tıpkı WordPress gibi, tüm makalelerinizin yayınlanma tarihlerini artık göstermemesi için birkaç gün / hafta bekleyin.

Ziyaretçilerin sayısını ve görüşlerini arttırmanın yanı sıra, gelir de kesinlikle artacaktır. İyi şanslar ve umarım faydalı olmuştur.


Yorum (0)

Hiç Bir Yorum Bulunamadı. İlk Yorumuz Siz Yapın :)

Yorum Yap