Beytullah Toprak
Word Belgesi PDF ye Dönüştürme

Word Belgesi PDF ye Dönüştürme


Güzel bir Word belgesi oluşturdunuz ve bunu dünya ile paylaşmaya hazırsınız. Mükemmel dosyanızı e-postayla gönderir veya yüklersiniz ... daha sonra başkası dosyayı farklı bir Word sürümünde veya tamamen farklı bir programda açar ve her şey bozuk veya yazdığınız gibi gözükmeyebilir.

Bunun yerine, bir Word belgesini PDF'ye dönüştürmenin Word belgesinin içeriği orjinal şeylerde korumanızı sağlar.

Not: Bu makaledeki yönergeler ve dönüştürme işlemi sadece Microsoft Word 2019, 2016, 2013 ve Office 365; Mac’te Microsoft Word’e olur.

Word Belgesini Windows'ta PDF Olarak Dışa Aktar

Windows ile Microsoft Word kullanıyorsanız, belgenizi Word içindeki bir PDF dosyasına nasıl dönüştürebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

 1. Dönüştürmek istediğiniz Word belgesini açın ve PDF'ye dönüştürmeden önce düzenlemeyi tamamladığınızdan emin olun.

   

 2. Sol üstteki Dosya'yı (File) tıklayın .

  Dosya Tıkla

 3. Açılan Dosya menüsünde, Ver'i (Export) seçin .Veri

 4. Adobe kullanıcılarının bir Word belgesini PDF'ye dönüştürmek için  en sağındaki Adobe Acrobat kutusu da dahil olmak üzere ek seçenekleri olacaktır .  Word belgenizi bir PDF dosyasına dönüştürmek için harika yollardır.

 5. PDF / XPS Belgesi Oluştur'u tıklayın .

  Pdf Oluşturma
 6. Bir sonraki açılan menü de PDF / XPS Belgesi Oluştur düğmesini tıklayın .

  Pdf Oluşturma
 7. Bir sonraki ekranda dosya ismi ve yeni PDF dosyanız için bir konum seçin. Bu seçimleri yaptıktan sonra Yayınla'yı tıklayın .

 

Mac'te Bir Word Belgesini PDF'ye Dönüştürme

 1. Dönüştürmek istediğiniz Word belgesini açın, bittiğinden ve yayınlanmaya hazır olduğundan emin olun.

   

 2. Dosya > Farklı Kaydet'i seçin .

   

 3. Yeni pencerede dosyanızı adlandırın, kaydedilecek hedefi seçin ve ardından PDF'yi seçmek için Dosya Biçimi'ndeki açılır menüyü kullanın. Kaydet düğmesi yerine Dışa Aktar'ı tıklayınız.

Word Belgesini PDF'ye Kaydetmenin Yararları

Belirtildiği gibi, bir Word belgesini başkalarıyla paylaşmadan önce bir PDF belgesine dönüştürmenin birçok yararı vardır.

 • Biçimlendirmenin bütünlüğünü korumak. Benzersiz yazı tipleri veya sanat gibi şeyler kullanıyorsanız, bu özellikle önemlidir.
 • İçeriğinizi koruma PDF düzenleme mümkündür ancak Word belgesini düzenlemekten çok daha zordur. Bir PDF'yi paylaşmak, içeriğinizin istediğiniz şekilde kalma olasılığınızın yüksek olduğu anlamına gelir.
 • Usulsüzlüklerin önlenmesi. Bir dokümanı yüklüyorsanız ve birisi diğer taraftan indiriyorsa, yükleme / indirme işleminin belgenizi bozmadığından emin olmak istersiniz. Bu, özgeçmiş ve kapak mektupları gibi şeyler için özellikle önemlidir.

Yorum (0)

Hiç Bir Yorum Bulunamadı. İlk Yorumuz Siz Yapın :)

Yorum Yap